Как да плетете на една кука шевове с и без шев - подробно описание на схемата за плетене

В тази статия ще ви покажем как да плетете на една кука свои собствени шевове. Преди да навлезем в детайлите, ето няколко термина.

Щрихът се отнася до редица от обекти, разположени един под друг. Една част не се брои за колона, няколко части вече казват обратното.

В плетенето на една кука тези елементи се наричат бримки. Подобно на предишното обозначение, единичният бод не е колона. Тя е различна, ако се състои от повече от един бод, например поне два.

За да започнете да плетете на една кука, трябва да отделите време, усилия и да се упражнявате в плетенето на определен вид бримки. В бъдеще няма да срещате повече проблеми и няма да забелязвате повече трудности. Запомнете шестте най-важни бримки в плетенето и техните обозначения в схемите:

  • Пухкаво;
  • Без шевове;
  • Кръстосани;
  • Полупетоъгълници;
  • Единични шевове;
  • Облекчение.

    Плетене на полуколона

    Често срещана техника в дизайна е зашиването на различни части. В този случай тъканта е по-твърда и се разтяга много по-зле.

    1. Използвайте двадесет до двадесет и пет въздушни примки.
    2. Първо го издърпайте от куката, след това извадете примка от преждата. В крайна сметка ще имате два бода.
    3. Със същия бод продължете в другия бод преди него.
    4. Не спирайте, а повтаряйте до края на реда.
    5. Развийте работата и направете същото отново до края.
    6. След пет-седем шева ще забележите, че платът е оформен като трапец. Тя ще се стеснява по посока на плетенето.

    Шев без кука

    1. Получава се ефирна верига от седем примки. Самият единичен бод не се брои, тъй като е спомагателен елемент, който свързва плетивото на една кука с плетивото.

     

    Започнете с първия ред, плетете от дясно на ляво. Седмият ред ще бъде първият бод в първия ред плетене. Погрижете се за това, направете маркер върху него.

     

    1. Основната забележка: сравнете работата си с конструкцията. Основите ще бъдат въздушна верига, защото всичко ще се случва върху нея. По същия начин, за да започнете изграждането на първия етаж, трябва да се издигнете над основите на тази височина.

     

    Веднага си задайте въпроса: каква ще бъде височината на приземния етаж? Тя съответства на проста публикация. Внимателно хванете преждата с куката и я издърпайте през примката, разположена на куката.

     

    1. Основният цикъл ще се превърне в "стълба" за по-нататъшни действия.
    2. Важната част е основата, към която трябва да се прикрепи с телбод с помощта на кука. Вкарайте го в първата бримка на веригата, като го подготвите под основната прежда.
    3. Задръжте преждата в горната част и я издърпайте на гърба. Вече можете да видите успеха. Всичко е заплетено. Обърнете внимание на двете отделни примки на куката. Въпреки че това все още не може да се нарече колона. Едва когато се присъедините към тях, ако те ще стоят равномерно, променете гледната си точка.
    4. Направете първата колона. Примките трябва да се превърнат в съединителни бримки, Вземете преждата отгоре и я издърпайте бързо през двете бримки.
    5. Не забравяйте да прегледате работата си. Невниманието често е причина за различни трудности. При втория бод създайте бод, прегледайте стъпка 4 и стъпка 5 отново. Като започнете отляво, преминете към седмия бод. В края завържете и бод без игла. Първият ред е завършен.
    6. Преди да започнете да плетете следващите редове, изкачете се до "основата" на съответния ред. Направете дупка в самия край на първия ред.
    7. След това направете повдигащ бод. Създайте втория етаж на своите усилия. Видът на работата на този етап е подобен на плитка.
    8. Вече сте разбрали много добре разположението на контурите. Върнете се към четвъртия бод, трябва да го прикрепите към основата на първия ред. Вземете куката и я поставете под двете половини на плитката на първия бод.
    9. Хванете преждата с куката и се опитайте да я издърпате през същата примка. Този път сте привързали само себе си.
    10. В последната стъпка направете два бода в една част. Това ще създаде колона. Хванете преждата за плетене на една кука и я издърпайте едновременно през двете бримки.

    Плетете без бримка в две стъпки: направете бримка, като я прикрепите към основата, след което издърпайте преждата през двете бримки.

    Направете същото и за втория ред. Не бъдете мързеливи и се контролирайте.

    Ако не можете да го разберете от уста на уста, гледайте урока в интернет. Съответно в World Wide Web разгледайте конвенциите, диаграмите.

    Плетене на бод с бод

    Извършването на самия шев по този метод прави плетивото леко и плътно. Започнете по следния начин:

    • от първия бод, наметнете куката.
    • от самото начало, вземете нов бод от 4-ти бод.
    • След това вземете преждата, с която работите, и я прокарайте през трите бримки на куката.

    Ако желаете, имате възможност да направите няколко шева, а не само един. За да ги създадете, ще ви е необходимо повече време и усилия, но резултатът определено ще ви зарадва.

    Плетене на надигащ се бод

    Свободните шевове винаги имат красив вид. Това не означава, че работата е невъзможна. На пръв поглед може да изглежда така, но е точно обратното. Познаването на правилните стъпки ще ви осигури успех:

    • направете пет примки за асансьора.
    • С помощта на първия бод направете панта. Оказва се, че от първия бод на предишния ред се изтегля нов бод. Тя трябва да е със същата височина като шева с шев. Направете това няколко пъти.
    • Върнете основната прежда на куката и зашийте седемте око отпреди.
    • След това изплетете въздушна бримка, за да започнете плетенето, след което се опитайте да изплетете следващата бримка през единичен бод.

    Плетене на релефен бод

    Обикновено се прави в домашни условия при плетене на релефни мотиви (ластици, косички). Тези колони се разделят на два вида:

    • предните колони;
    • обратни шевове;

    Изпъкналите колони изглеждат чудесно на предната част на пуловера. Опитайте това:

    • направете три копчета в редовете;
    • Направете наметка и се опитайте да направите втората колона от предишния ред върху куката;
    • издърпайте основната прежда, направете всичко по същия начин, по който плетете обикновена колона на една кука.

    Вдлъбнатата колона не е по-лесна. Следвайте същите стъпки като при релефната колона. Трябва да се отбележи, че когато издърпвате преждата, вкарайте куката във втората бримка.

    Плетенето на колони е интересно занимание, което ще ви направи добри майстори. Тя ще накара сивите ви дни да отминат с невероятния си процес. Струва си само да опитате.

    Схеми и фото примери за плетене

    Добавяне на коментар

    Не забравяйте да проверите

    Рисуване

    Плетене

    Оригами