Ръчна работа и плетене на една кука - подробно описание на процеса, съвети, примери със снимки

Плетените неща изглеждат много впечатляващо, особено ако в процеса са използвани необичайни модели, като например камшичета. Те имат голям обем от модели. Моделът се създава чрез преместване на бримките вдясно или вляво.

Плетенето на възли не е труден процес, просто трябва да се научите как да движите правилно бримките. С помощта на урока и описанието в статията дори начинаеща шевица може да се справи с колана.

Съвети за начинаещи

Няма особени трудности при изработката на плетени прежди, просто отделете малко време, за да научите видовете копчета за създаване на модела. Изисква се и значително търпение и постоянство. За плетене са необходими игли за плетене и клечки за зъби. Като допълнителни материали са полезни инструменти под формата на:

  • Специална игла. Тя е леко огъната на мястото, където се намира центърът. Такава игла за плетене е необходима не само при плетене на колани, но и при плетене на плитки.
  • Размерът на допълнителния инструмент трябва да е по-малък от този на основния. Това ще допринесе за чистотата на дизайна.
  • При липса на специален инструмент може да се използва клечка за плетене.

Препоръки:

  • За да изплетете определена ширина на камшика, ще ви е необходим конец, подходящ за размера на избрания модел. Например за широк модел е необходим дебел и пухкав конец. За тънък модел използвайте памук.
  • Моделът може да повлияе на ширината на плата, което трябва да се вземе предвид при закупуването на конците и броенето на бримките.
  • Моделът има само две посоки, коригирайте го с помощна игла. Ако плитките са отзад, посоката на плитките е надясно, а напред - наляво.

Плетене на проста плитка

За да изплетете обикновена плитка за начинаещи, трябва да оставите 8 бримки върху основния плат - този брой може да варира, но не забравяйте, че при пресичането няма да се образува възел и платът няма да бъде сглобен.

Започнете, като добавите 14 бримки към модела; 8 бримки са за плитка, 4 бримки за плитка и 2 бримки за бримки по края.

Приети съкращения: edg. - ръб, ръкави - платки; лица - облицовки; ст. - бод; ssn - без бод, ssn - двоен бод, pls - половин бод.

Моделът се плете по следния начин:

  1. 1 к. - права, две криви, 8 лица, 2 криви, права.
  2. Изплетете втора, трета и четвърта плетка, следвайки модела.
  3. 5. - Вторият, третият и четвъртият ред се довършват с два ръкава, 2 от тях, 4 от тях се свалят на игла или с помощта на помощна игла, оставят се разкопчани, държат се пред работата, следващите 4 бримки се връзват, прехвърлят се от иглата на лявата игла, плетат се, оставят се зад плата - всичко това помага да се оформи кръст към дясната страна.

Завършете редицата с два ръкава и една кука на една кука.

От шестия до дванадесетия ред плетете по посока на плетивото, след което кръстосайте бримките, както в петия ред. Този модел може да се използва за плетене на всичко. Плитките са подредени в редица, за да създадат страхотен ефект върху шапки, пуловери, жилетки и шалове за всички възрасти.

Вратовръзка с вертикални ивици

Тази схема е лесна за изпълнение - нужни са ви само 4 очи, които след това се кръстосват. Това придава на ивиците допълнителен релеф и изразителност, което означава, че те могат да се използват върху всякакви произведения.

Започнете да плетете с набор от бримки, който се дели на 6, като добавите 2 бримки за симетричен модел, 2 бримки за плетене на една кука. Например 34 бримки. След това следвайте следната последователност:

  • Първата с. съдържа 2 плетки на една кука, 2 лица, след това се прави рапта - 4 с... 2 лица, като се повтаря до края, извивката на линията се изнася в грешна посока.
  • 2-ра стр. - 2 с., кръстосайте 2 оки надясно, за което изплетете 2. оки надясно, като ги издърпате пред първите, и след това изплетете 1. Редът завършва с 2 ръкава и една кука на една кука.
  • 3-ти кръг. - Моделът се повтаря, включително първия ред.

Плетене на една кука

При плетене на джъмпери може да се използват не само игли за плетене, но и кука. Изделие, изплетено с този инструмент, е неразличимо от използването на игли за плетене. Можете също така да плетете на една кука с този инструмент

  • Класическа плитка;
  • плитка с парчета от трасето
  • Плетеница, създадена от "черупки".

Всички методи имат своите различия, но използването им води до доста характерен модел. Всяко от тях по свой начин е сложно. Това означава, че плетачката трябва да определи дали инструкциите са подходящи за нейните възможности, преди да започне да се учи как да плете на една кука.

Най-лесният начин за плетене на една кука

Първата точка не е нова; тя е успешно изпитана от дълго време. За плетенето на тези плитки не е необходима схема. Тук може да бъде представена само една снимка, която да илюстрира представените 3 стъпки:

  • изработване на плат с кръстосани дупки
  • преплитане на нишките;
  • готовата плитка.

Моделът е съвсем лесен за следване. Необходимо е да се направят изчисления на широчината на главното сечение, на броя на спн за всички сечения. Един пример за плетене ще ви помогне да постигнете правилните размери.

След това наберете този брой примки, така че да се образува цялото парче, което трябва да бъде представено от участъка от плата преди плетката, дължината на нишката, фрагмента след плетката.

След това няколко реда сплъстена мрежа. (четири или шест, в зависимост от дебелината на преждата.

Как да оформяте нишка, да сплитате плитка

За да се получи прорез с необходимия размер, започнете с броя на шевовете, които съставляват частта от плата преди плетката. След това пришийте толкова бримки, колкото са ви необходими, за да образувате една нишка, пропуснете същия брой бримки от предишния ред и работете с частта от плата, следваща плетеницата (трикотажни бримки). Следващият ред трябва да се отличава с плетене на единична бримка. Така ще се получи желаният прорез, а броят на бримките ще остане същият.

Тези действия се извършват от шивачката до завършване на планираното изделие. Моделът може да се постигне с помощта на голяма кука (№ 6), те needlewoman хваща една нишка, издърпвайки го под другата. След това всичко се повтаря отначало.

С помощта на тази техника могат да се изработват дрехи, възглавници, различни калъфи и др. Снопчетата с мъниста в тях ще изглеждат по-ефективни.

Използване на черупки в плетенето

Тя е по-сложна от предишната, защото плетачката трябва да умее да прави не само бримки, но и бримки, полубримки (pls). Но предимството на тази техника е, че изчисляването на циклите е по-просто.

За да се образува сбруя с помощта на кука, трябва да се поставят такъв брой примки, които представляват широчината на частите, без да се включват пропуските, надбавките.

Когато плетете, използвайте първия ред от сп. Вторият плете самия модел:

  • Изпълнете плетенето на участъка до самата плитка;
  • Изплетете 12-16 бримки, като се съобразявате с дебелината на преждата;
  • Оформя се примка, след което платът трябва да се обърне. Завъртането е необходимо, за да се получи черупка, продължение на плетивото след самия елемент.
  • Плетенето на модела се извършва с плъзгане, плъзгане, 10-15 плъзгания (броят им зависи от спецификата на преждата), плъзгане, плъзгане, плъзгане, плъзгане.
  • ССН се изпълнява до края на реда. Продължете да плетете, като повторите горните стъпки.

Готовата тъкан се завършва чрез сплитане на всички черупки, което води до завършен модел.

Схемите се характеризират с удобството, че няма опасност от изпускане на бримка или пропуснато сплитане, както при плетене с игли за плетене. Необходимо е обаче да се следи за разположението на черупките на местата им, защото в противен случай моделът може да не се получи.

Така че плетенето на флагелани не е трудно, а самите модели изглеждат доста красиви върху различни продукти.

Снимкови примери за плетене с възел

Добавяне на коментар

Полезни неща, които трябва да знаете

Рисуване

Плетене

Оригами